LİKYA - KARYA TURU
8 GECE 9 GÜN
 • LİKYA - KARYA TURU
Tur Hakkında

6 Gece Otel Konaklaması

Konaklama: 4 ve 5 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

Gezilecek Yerler:

Kalkış Yerleri:

Ulaşım: Lüks Otobüslerle Konforlu Bir Seyahat

Rezervasyon Telefon: 0212 212 11 00

Tur Programını Yazdır

Tur Programı

1. Gün: /İSTANBUL - MUĞLA/

Değerli Tatilkubulu misafirlerimiz 21.00 Bakırköy Doğtaş Önü –
22.00 Mecidiyeköy Teknosa Önü –
23.00 Kadıköy evlendirme Dairesi Önü
23.45 Kartal Yemek Center - 00.00 Çayırova Mc Donalds Önünden - 00.30 İzmit Halk Evi Durağı alarak ikramlarımız eşliğinde Bursa – Balıkesir – İzmir güzergâhını takiben Muğla'ya  hareket ediyoruz.


2. Gün: /BOZÜYÜK -ESKİ DATÇA – YENİ DATÇA – TAŞLIK PLAJI - YÜZME MOLASI –CAN YÜCEL\'İN EVİ - MARMARİS/

Sabah Kanuni Sultan Süleyman'ın Rodos seferinde konakladağı ayrıca Güzel Köylüm dizisininde çekildiği Bozüyük köyümüzde 800 yıllık asırlık çınarı ve su kaynaklarıyla ünlü Pınarbaşı Restaurantta  kahvaltımızı alıyoruz.(Extra) Kahvaltımızın ardından Marmaris’in en ucunda bulunan Datça’ya hareket ediyoruz. Adı Can YÜCEL ile özleşmiş Eski Datça’ya varıyoruz. Eski Datça’da Taş Binalar arasında yürürken Can YÜCEL’İN evini de görüyoruz. Eski Datça sonrası Yeni Datça’ya gidiyoruz. Yeni Datça’da Taşlık Plajında vereceğimiz yüzme molamızın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.


3. Gün: /AKYAKA BELDESİ - GÖKOVA KÖRFEZİ – AZMAK ÇAYI - MARMARİS – SEDİR ADASI – GÖKOVA MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU - AZMAK ÇAYI TEKNE TURU/

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Gökova’ya hareket ediyoruz. Gökova Körfezini yukardan fotoğraflamak için vereceğimiz molanın ardından, pancar motorunun ritmik sesi eşliğinde Azmak Çayı’ndan denize doğru bir gezinti yapıyoruz. Azmak Çayı Tekne Turumuz süresince ( 1. Tekne Turu ). Suyun 5 metre altındaki flora ve faunasını seyrediyoruz. Akyaka’nın güzelliklerini görünce “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Azmak Çayı Tekne Turumuzun güzelliği daha hafızanızdan silinmeden başka bir güzellik olan Gökova Tekne Turumuza ( 2. Tekne Turu ) çıkıyoruz. Gelibolu Adası, İnce Kum, Su Altı Mağaraları, Lacivert Koy yüzme molaları ardından Sedir Adasına gidiyoruz. Sedir Adasında verilen molanın ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz. Akyaka Beldesinden bedenen ayrılırken ruhumuzu da Gökova Körfezi’nde bırakıyor ve rotamızı Marmaris merkeze çeviriyoruz. Marmaris Şehir Turunun ardından otele varış. Akşam yemeği ve konaklama.
Arzu eden konuklarımızı Marmaris Barlar Sokağına götürüyoruz. (Ekstra)


4. Gün: /SERBEST GÜN - MARMARİS TEKNE TURU - JEEP SAFARİ/

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Serbest zaman;

Dileyen misafirlerimiz ile (Ekstra TL Tekne Turu + Öğlen Yemeği); Marmaris’in iç körfezinde farklı koyları ile büyüleneceğimiz Marmaris Tekne Turumuza (3.Tekne Turu) çıkıyoruz. (Balık Çiftliği, Cennet Adası, Akvaryum, Fosforlu Mağara, Kadırga Koyu, Kumlubük, Turunç, Keçi Adası)
 
Dileyen misafirlerimiz ile (Ekstra TL Jeep Safari + Öğlen Yemeği); Jeep Safari de tam gün sürecek olan eğlenceli bir geziye çıkıyoruz. Marmaris’in başka bir yüzünü keşfedeceğiniz Turgutlu Şelalesinde soğuk bir yüzme molası veriyoruz. Sonrasında efsanelere tanıklık etmiş olan Kız Kumunda yüzme molası ve denizin üstünde yürüdüğünüzü hissedeceğiniz bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama


5. Gün: /MARMARİS – ÂŞIKLAR YOLU - DALYAN TEKNE TURU - KAUNOS KRAL KAYA MEZARLARI – İZTUZU PLAJI – CARETTA & CARETTA KAPLUMBAĞALARI – BELCEKIZ KOYU ÖLÜDENİZ – FETHİYE/

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Marmaris’ten ayrılıyoruz. İlk durağımız Türk filmlerinde görebileceğiniz güzellikte bir ağaç tüneli olan Âşıklar Yolu. Aşk üzerine dileklerimizi Âşıklar Yolunda tutup, gurup fotoğrafı çektiriyoruz. Karia Uygarlığı’nın önemli kentlerinden biri olan ( Kaunos Antik Kenti’nin karşısında), bugün balık kapanlarıyla meşhur Dalyan Kasabasından Dalyan Tekne Turumuza
(4. Tekne Turu) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz. Caretta & Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajında ki yüzme molasının ardından Fethiye’ye doğru yol alıyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belcekız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz’de yüzme molası veriyoruz. Sonrasında Akşam yemeği ve konaklama. Fethiye Barlar Turu (Ekstra)
 


6. Gün: /ON İKİ ADALAR MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU – KIZILADA – GÖCEK ADASI – TAVŞAN ADASI –YASSICILAR ADASI – ŞÖVALYE ADASI - YÜZME MOLALARI/

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasıdileyen misafirlerimiz 1975 m. yükseklikteki Babadağ’da Yamaç Paraşütü (Paragliding) yapma fırsatı bulabilirler (Ekstra) Fethiye’nin ve Göçek’in birbirinden güzel koy ve adalarında yunuslar gibi özgürce yüzebileceğimiz, maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız Oniki Adalar Tekne Turumuza (5.Tekne Turu) çıkıyoruz. (Kızılada, Göçek Adası, Tavşan Adası ( Panaromik), Yassıcılar Adası (Panaromik), Katrancı Adası, Şövalye Adası ve yüzme molaları) tekne turu dönüşünde Fethiye şehir merkezinde serbest zaman sonrası Aksam yemeği ve konaklama.


7. Gün: /KELEBEKLER VADİSİ MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU – SOĞUKSU – ST. NICHOLAS ADASI – CAMEL BEACH – AKVARYUM KOYU – YÜZME MOLALARI – RUM KÖYÜ KAYAKÖY/

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, dileyen misafirlerimiz 1975 m. yükseklikteki Babadağ’dan Yamaç Paraşütü (Paragliding) yapma fırsatı bulabilirler (Ekstra) Ölüdeniz’den teknemize binerek denizin mavisiyle kucaklaşıp ve eğer şanslıysanız Tiger Kelebeklerini’de görebileceğiniz turumuza başlıyoruz. Kelebekler Vadisi Turumuza ( 6.Tekne Turu ) çıkıyoruz ( Kelebekler Vadisi, Soğuksu, St. Nicholas Adası, Camel Beach, Akvaryum Koyu) sonrasında eski adı Levissi olan Kayaköy’e doğru yol alıyoruz. Lozan Antlaşması’nın sonucunda mübadele ile terk edilmiş eski bir Rum Köyü olan Kayaköy’ü gezerken 1920’li yılları yaşayacak, sokaklarında dolaşırken o dönem insanlarının yaşantılarından esintiler bularak onların hüzünlü gidiş öykülerine ortak olacaksınız. Kayaköy gezisi sonrası otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.


8. Gün: /SAKLIKENT - KAPUTAŞ PLAJI – KALKAN - KEKOVA TEKNE TURU – KAŞ – SİMENA KALESİ – MEİS ADASI – FİNİKE/

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarı Çay olarakta adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km’lik Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Saklıkent’ten ayrılarak. Kınık - Kalkan güzergâhını takip ederek turkuaz renginin en güzel göründüğü Kaputaş Plajı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasın da Kaş’ta verdiğimiz kısa molada taze sıkılmış portakal suyumuzu içip ülkemize enyakın Yunan Adası olan Meis Adası’nı fotoğraflayabilirsiniz. Üçağız Köyü’ne gidiyoruz. Kekova Tekne Turumuza ( 7.Tekne Turu ) çıkıyoruz.( Kekova Adası, Batık Şehir, Hamidiye Koyu, Tersane Koyu ve yüzme molaları ayrıca içerisinde Anadolu’nun en küçük tiyatrosunu barındıran Simena Kalesini ve denizin içindeki lahitleri uzaktan görüp fotoğraflama imkânı). Sonrasında Afyon – Kütahya – Bilecik – Adapazarı – İzmit üzerinden İstanbul’a hareket ediyoruz.
Not:BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.


9. Gün: /İSTANBUL/

Sabah erken saatlerde 06.00 – 07.00 varış ve bir başka Tatilkulubu organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Lüks araçlarla gidiş dönüş ulaşım hizmetleri
Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı Otelde
Açık Büfe veya Set Menü 6 Akşam Yemeği Otelde
Ek Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Araç içerisindeki ikramlar ve çeşitli hediyeler
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Tatılkulubu Kalitesi ve Güvencesi…

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Esnasında Alınan Tüm Öğle Yemekleri
Dönüş günü Akşam Yemeği
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
Kişisel harcamalar
Ekstra Olarak Belirtilen Organizasyonlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İlk gün gezi otele girmeden başlayacağından yüzme için gerekli kıyafetlerinizi ayrı bir şekilde hazırlayınız.

  TEKNELER
  Dalyan; 45 kişilik, Standart dalyan tipi tekne,
   
  12 Adalar; 120 kişlilik 35 mt uzunluğunda 6 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
   
  Gökova; 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
   
  Marmaris; 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.

  Azmak Başı; 15 kişilik, 7 metre Uzunluğunda 2 mt genişliğinde Tek motorlu, Sandal Tarzında tekne
   
  Programlarımızda Gerçekleştirilen Tekne Turlarımızda Yüzme Molaları İçin Belirttiğimiz Koyların Hangilerinde Mola Verileceğine - Yoğunluk, Rüzgâr Yönü Ve Şiddeti, Berraklık, Denizdeki Akıntı Vb.- Etkenlerden Dolayı Tekne Kaptanı Tarafından Karar Verilir
   
  Jeep Safari: 4, 6, 8 'er kişilik üstü açık 4 X 4 arazi jeepleri ve unimoglar ile eşsiz manzaraları keşfetmek. İnişli çıkışlı tozlu topraklı parkurunda bir serüven yaşamak, doğa ile bütünleşip asfalt yollardan ve kalabalıktan uzakta, çamların yeşili, gökyüzünün mavisi ve dağların morluğunda hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için yapılan günübirlik gezi ve turlardır.
   
  Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak Gerçekleştirilir.


  Önemli Bilgiler
  Turlarımızda Kişi sayısı ve fiziki şartlara bağlı olarak, Midibüs, Otobüs tipi araçlar kullanılacaktır.
  Rezervasyon esnasında veya sonrasında koltuk numarası sözü, garantisi verilemez.
  Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek koşulu ile tur programının akışında değişiklik yapabilir.
  Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Tatilkulubu sorumlu tutulamaz.
  Programda yer alan ve kullanılmayan hiçbir hizmetin tur esnasında ya da sonrasında iadesi yapılamaz.
  Konaklanacak otelleri önceden haber vererek benzer ya da daha üst kategorilerdeki oteller ile değiştirebilir.
  Yeterli katılım olmadığı takdirde tur iptal olur. Tatilkulubu misafirlerine 72 saat öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme veya tarih değişikliği yapma hakkını saklı tutar.
  Uygulanacak programın son hali tur başlangıcında tüm misafirlerimize verilir.

  ULAŞIM ARAÇLARIMIZ;

  Tur esnasında kullanılacak araçlarımız kişi sayısına göre değişmekte olup özellikleri;
  28 kişi ve üzeri Mercedes Travego –Tourismo, Man Fortuna, Mitsubishi Safir
  27 kişiye kadar lüks IsuzuNovo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

  MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO
  46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcdtv, Dvdplayer ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

  MAN FORTUNA
  46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  MİTSUBİSHİ SAFİR
  46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
  27+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 LcdTv

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  LİKYA - KARYA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  LİKYA - KARYA TURU Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Birde Bu Turlara Bakın
  1 Gece Otel Konaklamalı
  2 Gece Otel Konaklamalı
  4 Gece Otel Konaklamalı
  6 Gece Otel Konaklaması